Bogota

Bogota to miasto znane dla nas wszystkich. Jest to potężna stolica Kolumbii. Liczy ona jako miasto aż 6,9 miliona mieszkańców. Jako zespól miejski jest to bagatela aż 8,1 miliona. Bogota nie jest tylko największym miastem Kolumbii ale i w całych Andach. Bogota jest położona bardzo wysoko w górach, co nie sprzyja turystom, którzy najzwyczajniej w świecie nie umieją tam dobrze funkcjonować, na takich wysokościach powietrze jest bowiem zupełnie inne i trzeba Siudo niego przyzwyczajać dobrych kilka do kilkunastu dni.

W Bogocie znajduje się między innymi stadion narodowej drużyny piłkarskiej, która często odnosi tutaj zwycięstwo nad wyżej notowanymi przeciwnikami, właśnie w dużej mierze dzięki położeniu Bogoty wysoko w górach, przeciwnicy na ogół nie są do tego przyzwyczajeni. Bogota to również ogromna powierzchnia teren jest górzysty dlatego nie wszystkie tereny mogą być zagospodarowane, faktem jest jednak to , że całkowita powierzchnia tego miasta to bagatela 1732 kilometry kwadratowe, to aż 18 razy więcej niż Paryż, który przecież do małych nie należy, a jego ilość mieszkańców wcale nie wskazuje na tak dużą różnicę w powierzchni.

Bogota mimo ,że tak odległa od wielu innych miejsc jest jednak ciekawym miejscem dla turystów. Mamy tutaj przede wszystkim świetne krajobrazy, których w żaden sposób nie można ujrzeć nigdzie indziej. Bogota to również wiele antycznych teatrów na powietrzu i nie tylko, to również centrum południowoamerykańskiej muzyki poważnej. Na pewno nie można się tutaj nudzić. Znajdziemy tutaj też ogromne planetarium, największe w Kolumbii. Chociażby rynek Bogoty jest bardzo piękny i na pewno nie można koło niego przejść obojętnie. Bogota to również miasto dla miłośników Corridy. Mimo, że jak się powszechnie uważa stolicą corridy jest Hiszpania, to właśnie w Bogocie można znaleźć wielkie centrum Corridy, która sprowadza do Bogoty przez cały roku wielu turystów. Jeżeli chodzi o zabytki to w Bogocie również jest na co zwrócić uwagę i pod tym względem. W Bogocie znajduje się między innymi piękny kościół świętego Franciszka czy też ogromna katedra de Columbia Plaza. Pałac Sprawiedliwości to kolejny znakomity zabytek, jedyny i niepowtarzalny na skalę światową. Bogota to również stolica naukowa Kolumbii. Mieści się tutaj najwięcej w tym kraju Uniwersytetów. Jeżeli chodzi o stopę życia w Bogocie, to jak często bywa to w dużych miastach jest ona bardzo ale to bardzo zróżnicowana i tak obok bardzo bogatych dzielnic możemy tutaj spotkać również dzielnice znacznie uboższe, w których to mieszka ludność najbiedniejsza.

Bogota to również centrum przemysłowo-handlowe Kolumbii. Jako stolica posiada ona najbardziej rozwinięty przemysł i handle w Kolumbii. Możemy tutaj znaleźć siedzimy wielu korporacji zagranicznych i międzynarodowych, takich jak banki czy też inne koncerny tego typu. Samo miasto jest podzielone na 20 dzielnic. Do miast partnerskich Bogoty można zaliczyć między innymi Los Angeles, Londyn, Madryt i największe miasto na świecie, czyli Meksyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *